Amelina Victoria.JPG

Вікторія Амеліна народилася у Львові. У 14 років емігрувала до Канади, однак скоро повернулася в Україну. Отримала ступінь магістра комп’ютерних наук у Національному університеті «Львівська політехніка». Працювала програмісткою та менеджеркою у міжнародних IT компаніях, зокрема GlobalLogic та Cypress Semiconductor. З 2015 року Вікторія Амеліна призупинила кар’єру в IT заради письменницької роботи.

У 2014 році Вікторія Амеліна дебютувала в літературі з романом «Синдром листопаду, або Homo Compatiens», що вийшов у видавництві «Discursus». Передмову до дебютного роману написав Юрій Іздрик. Роман увійшов у десятку рейтингу «ЛітАкцент2014».

Брала участь у таких заходах і міжнародних фестивалях, як Форум Видавців у Львові, Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo» у Вінниці, фестиваль “Read My World” в Амстердамі тощо.

У 2015 році роман «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» був перевиданий у видавництві «Віват». У 2015 році роман був номінований на премію Валерія Шевчука та увійшов до короткого списку премії.

У 2016 році одразу дві книжки Вікторії Амеліної стали призерами конкурсу, оголошеного Міжнародним фестивалем «Запорізька книжкова толока – 2016»: роман «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» у номінації «Українська  художня література. Проза», «Хтось, Або Водяне Серце» – у номінації «Дитяча література».

У 2017 році у Видавництві Старого Лева вийшов роман “Дім для Дома”. Книжка перемогла в номінації “Українська проза” на Запорізькій Книжковій Толоці 2017 року.

Вікторія Амеліна вільно володіє англійською та польською мовами.

Більше інформації у інтерв’ю.

Нагороди та відзнаки

Лауреат національної премії Коронація Слова – 2014 за лірику

Десятка Літакценту – 2014

Короткий список премії Валерія Шевчука – 2015

Найкраща прозова книга за версією Запорізької Книжкової Толоки – 2017